Hakkımızda

Faralya Misafir Evi

Hotel & Restaurant
 Faralya Misafir Evi, Türkiye'nin sol alt kösesinde, Fethiye'ye 20km, Ölüdeniz'e 8km mesafede olan; yeşillikler içersinde, sessiz, sakin, şirin bir Akdeniz köyü olan Faralya'da bulunmaktadır.  Köy dağın eteklerine serpiştirilmiş birkaç düzine evden oluşmaktadır. Asırlık zeytin ve asma bahçeleri, kekik kokuları ve köyün çocukları sizi girişte karşılarlar. Aşağısı ise gözünüzü alamayacağınız bir güzelliğe sahip Kelebekler Vadisi ve Akdeniz'in masmavi sularıdır.

     Birçoğunuzun bir köyü elbette vardır ama Faralya; ''keşke benim de şuracıkta bir küçük evim olsaydı'' dedirten köylerden.

Faralya Misafir Evi'nin mütevazi ev sahipleri bu köyde doğup, yaşamlarını da burada devam ettirmeye karar verenlerden.
Emre evin büyük oğlu; daha sekiz yaşında turizm sektörüne komilik ile başlamış, şu sıralarda ise yirmili yaşlarda, okullu olmuş, turizm otelcilik yüksek okulunu bitirmek üzere, bir yandan da iş hayatına bu şirin oteli yaparak çoktan adım atmış durumda. Kardeşi Erdem ise iyi bir yardımcı Emre'ye. İşte bu mütevazi tesisle tanışmanız ile birlikte sizin de burada küçük bir eviniz çoktan oldu bile...

     Faralya Misafir Evi, yedi tane butik oda ve bir teras restoranı ile misafirlerine hizmet vermektedir. Sabah kahvaltısında çoktandır özlediğiniz bir köy kahvaltısı sizlere kuş sesleri, çiçek kokuları ve Kelebekler vadisinden gelen serin bir Akdeniz esintisi ile servis edilmektedir. Tıpkı üstad Cemal Süreya'nın dediği gibi: ''Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem. Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı''.  

    Gün içersinde köyde küçük gezintiler yapabileceğiniz gibi, aracınız ile ya da sürekli çalışan minibüsler ile Kıdrak Plajı, Ölüdeniz, Kabak Plajı, Aktaş Plajı veya bol adrenalinli bir yolculuk ile ulaşılabilen Kelebekler Vadisi ziyaret edilesi plajlardır. Ayrıca ev sahiplerinin tavsiyeleri ile daha da kolaylaşan aktivite ve gezi önerilerini de dikkate almalısınız.Zira; tekne turu, tüplü dalış, yamaç paraşütü , jeep safari gibi aktivitelere anlaşmalı oldukları acentalar ile çok daha indirimli katılabilirsiniz. Yine hemen kapının eşiğinden geçen, Dünya'nın en uzun on yürüyüş rotasından biri olan Likya Yolu'nda yürüyüşün keyfini yaşayabilirsiniz.

    Faralya Misafir Evi'ne ulaşmak için arabanız ile yola çıkarsanız; ilk hedefiniz Fethiye-Ölüdeniz, oradan da Faralya Köyü olmalı. Otobüs ile seyahat eden misafirler ise Fethiye otogarına gelip, Ölüdeniz-Faralya minibüslerine binmeliler. Uçak ile gelmek isteyen tatilciler için en yakın Dalaman havaalanıdır. Havaalanından otel'in sağlayacağı bir transfer ile direkt otele ya da Havaş servis araçları ile önce Fethiye'ye, sonrasında ise yine oradan geçen Ölüdeniz-Faralya minibüsleri ile Faralya Misafir Evi'ne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

      Faralya Misafir Evi, musmutlu tatillerde sizleri misafir etme arzusuyla beklemektedir...Şimdiden Mutlu Tatiller!
© Faralya Misafir Evi . Tüm hakları Saklıdır - Powered by HotelRunner